(ВИДЕО) Стариот училишен автобус го претвори во фасцинантен модерен стан: Секој би сакал да живее тука

Од:

Крег Гординер добро ја искористи 2020 година. Помина скоро 7 месеци во реновирање и на крајот стариот училишен автобус од 1999 година го претвори во модерен простор за живеење.

Откако во мај купи автобус во Јужна Дакота, овој поранешен војник го возеше до Масачусетс и целосно го трансформираше. Неговиот модерен стан на тркала има дури и вештачки камин и машина за еспресо.

Крег го подигна покривот за околу половина метар и сега е скоро три метри. Внатре постави кујна, софа, кревет и туш кабина со мијалник.

Она што е особено шармантно во овој необичен дом е тушот со ефект на дожд и прозорците на таванот што овозможуваат природна светлина да влезе во домот, а навечер овозможуваат чувство на спиење под ѕвезди.

На покривот има и соларни панели, така што домот е и енергетски ефикасен, а апаратите и уредите од не’рѓосувачки челик му даваат шик изглед.

Постои и платформа за моторот на Крег на задниот дел од автобусот. Сега на својот Инстаграм профил, каде го следат околу 13 000 луѓе, објавува слики од патувањата со неговиот невообичаен дом на тркала.

Би можело да ве интересира

Погон за слатки во Лондон претворен во луксузен стан

Ана Ололовска

Луксузен стан на врв од зграда на Флорида од 21 милион долари

Ана Ололовска

Нови уникатни зданија најавени за годинава и наредниот период

Ана Ололовска

Кејт Винслет го продава својот стан во Њујорк

Ана Ололовска

ВИДЕО: Уметничката Кет вон Ди го претвори својот дом во „Земја на чудата“

Ана Ололовска

Луксузен стан од еден милион евра направен во викторијанска бања

Ана Ололовска