(ВИДЕО) „Спајдермен“ во акција: Спаси девојка во метежот од обожаватели

Од:

Том Холанд, најпознат по улогата на „Човекот-пајак“ (Спајдермен), се покажа како херој и во вистинскиот живот, оти спаси обожавателка од навалата луѓе кои речиси ја смачкаа обидувајќи се да дојдат до автограм пред телевизиско студио во Њујорк.

Девојката на Твитер објави и куса снимка, нагласувајќи дека група повозрасни мажи, туркајќи се, „буквално ѝ го приклештиле вратот кон преградата”.

– Сè е в ред, тука сум!, се слуша глумецот како ја смирува, потоа обраќајќи им се на другите обожаватли: Ќе ги фрлам вашите г**нарии на под ако не престанете да ја туркате.

Девојчето по име Кес добило и напад на паника, па Холанд морал да ја смирува.

Инаку, Том на минатогодишните „Оскари“ на сличен начин ја спаси и глумицата Џина Родригез, која за малку не падна на грб при излегувањето на сцената.

Би можело да ве интересира

Пронајдени фосили стари 310 милиони години

Рекорд: Според документите, Индиец има 123 години и еден месец

Ана Ололовска

Сопругата на бугарски кечер снимена в кревет со друг билдер

Ана Ололовска

На жените им треба повеќе сон, оти го користат мозокот повеќе од мажите

Ана Ололовска

Заспал в такси, па се разбудил во друг крај на земјата

Ана Ололовска

Моќна претсмртна порака: Не се нервирајте за ситници и сакајте ги блиските

Ана Ололовска