ВИДЕО: Со трубачи на минус два оди по парите во обложувалница во Ниш

Од:

На минус два степени, вечерва во Ниш момче што добило на спортска ги извади на улица жителите во центарот. Со трубачи се прошета по пешачкиот дел од улицата Обреновиќева. Со кренати раце се радуваше на добивката, а на секој чекор луѓе излегуваа од кафулињата и од становите да му честитаат. Трубачите го испратија до обложувалницата, која е на крајот од пешачкиот дел на улицата Обреновиќева.

dobivaj vesti na viber

„Добил на спортска па малку да се развеселиме“, ни рекоа трубачите откако момчето влезе во обложувалницата.

Нишлии велат дека често се случува некој по парите во обложувалница да дојде со трубачи.

Би можело да ве интересира

Во 97 училишта во Белград дојави за поставени бомби

Ана Ололовска

Вучиќ: Не најавувам санкции, издржавме 80 дена, ќе се бориме за нашата политика

ВИДЕО: Во тешка сообраќајна несреќа кај Нови Сад повредени се две жени и две деца од Македонија

Катерина Павлова-Николовска

Стејт департмент: Србија и Косово сами избираат надворешно политички приоритети

Ана Ололовска

ЕК ги повикува Косово и Србија да се воздржат од провокации

Ана Ололовска

Вучиќ од Брисел: Постои апсолутна потреба да се посветиме на натамошниот напредок и работа на иницијативата „Отворен Балкан“

Ана Ололовска