(ВИДЕО) Слушнете ја макфестовската песна на Лара Иванова: Кога душата пее, збори, допира и кине во исто време

Од:

Младата пејачка Лара Иванова со изведбата на песната „Душа“ на овогодишниот фестивал „Макфест” ги освои симпатиите на присутната публика, но и оние пред малите екрани.

Таа ја освои наградата за вокална интерпретација.

Инаку „Душа“ е музичко дело создадено од Иле Спасев и Робин Зимбаков, кои уште еднаш докажаа дека се одличен тандем.

„Душа“ доби и музички видеоспот кој исто како и за претходната песна на Лара, го потпишува режисерот Владимир Митревски – Ѓуле.

– „Душа“ мислам дека има душа и баш поради тоа ја освои публиката. Точно е, Иле и Робин направија магија и јас сум презадоволна. Вистина е дека реакции добивам секојдневно и тоа премногу ме радува. Мислам дека нема поголема награда за еден пејач или артист кога ќе види дека неговото дело е одлично прифатено од пошироката публика, вели Лара.

Би можело да ве интересира

Музичкиот фестивал „Андерфест“ започнува вечерва

А1он

ВИДЕО: „Магнет“ е најновото музичко остварување на Антониа Гиговска

Ана Ололовска

ВИДЕО: Теа и Дупер снимија заедничка песна – „Не ми даваш сон“

Ана Ололовска

Со концерт на „Man in a Suit” почнува „Добра идеја фестивал 2021“

Ана Ололовска

Фестивалот „Добра идеја 2021“ во четири града

Ана Ололовска

Откажани фестивалите „Skopje sounds good“ и „Skopje calling“

Ана Ололовска