(ВИДЕО) Скандал во Бразил: Амбасадорка со месеци ја тепала куќната помошничка

Од:

Амбасадорката на Филипини во Бразил е разрешена од функцијата откако излезе на виделина дека со месеци ја тепала куќната помошничка во резиденцијата во Бразилија.

Амбасадорката Маричу Мауро е вратена во Манила, откако на телевизиската станица “GloboNews” беа објавени снимки од видео надзорот од изминатите осум месеци, а на кои се гледа како ја малтретира помошничката.

Амбасадорката е разрешена и од Министерстовто за надворешни работи, објави престедателот на Филипини, Родриго Дутерте преку медиумите.

Би можело да ве интересира

Привремено укинати летовите помеѓу Франција и Бразил

Ана Ололовска

Бразил/Ковид-19: Се повеќе помлади од 40 години на интензивна нега

Ана Ололовска

Индија го мина Бразил по бројот на заразени од коронавирус

Ана Ололовска

Бразил е закана за светот, откриени 92 мутации на коронавирусот

Катерина Павлова-Николовска

Бразил е во „вистински пекол“ со коронавирусот, алармира СЗО

Жарко Настоски

Бразилски прволигаш бесплатно ќе ги вакцинира своите навивачи

Жарко Настоски