ВИДЕО: Симпсонови пред две години ја предвидоа епизодата на Game of Thrones

Од:

Популарната анимирана серија „Симпсонови“ како што е познато има предвидено многу настани во своите епизоди.

Откако победи Доналд Трамп на американските избори за претседател, грчката криза, настапот на Лејди Гага на Супербол, на ред дојде и епизода од серијата Game of Thrones.

Во епизодата на „Симпсонови“ под името „Серфонс“ од 2017-та горина, Барт, Лиса, Хомер и Марџ гледаат како змеј го уништува нивното село.

Оваа сцена многу потсетува на онаа од Game of Thrones кога змејот го уништува King’s Landing.

Би можело да ве интересира

Како „Сипсонови“ го предвидоа Трамп и нападот од 11 септември 2001?

Ана Ололовска

Game of Thrones со 32 „Еми“ номинации

Ана Ололовска

Австралиска мува го доби името по негативец од Game of Thrones

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Санса Старк“ откри кој е виновникот за чашата кафе во сцена од Game of Thrones

Ана Ололовска

Емилија Кларк ја одбила улогата во Fifty Shades of Grey поради голотијата

Ана Ололовска

Кој најмногу заработи од Game of Thrones?

Ана Ололовска