(ВИДЕО) Шварценегер: Сфатив дека ме удриле дури кога го видов видеото

Од:

Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург.

Во видеото објавено од на еNCA, Шварценегер, стои и снима деца на спортски настан во Јоханесбург, кога еден човек го удира во грбот. Обезбедувањето брзо го отстрани напаѓачот.

Кратко потоа, актерот се насмеа и се ракуваше со посетителите пред да ја напушти локацијата придружен од обезбедувањето.

Шварценегер вели дека мислел дека бил “турнат од толпата, а тоа се случува често”.

“Ви благодарам што се грижите, но нема причина за неа, мислев дека масата луѓе ме турка, тоа често се случува. Сфатив дека ме удриле само кога го видов видеото. Мило ми е што тој идиот не го прекина мојот “Снепчет” напиша Шварценегер на “Твитер”.

Би можело да ве интересира

Во Африка за над 100 отсто е зголемен бројот на новозаразени со коронавирус

А1он

Американските власти ќе собираат податоци за патници од jужна Африка поради омикрон

А1он

Мамер: Забраната на ЕК за патување од Јужна Африка е мерка на претпазливост

А1он

Хуманитарната помош не добиваат 26 милиони Африканци поради конфликтите на Црниот континент

Ана Ололовска

По серијата киднапирања кинески државјани во Африка, Пекинг предупредува да не се патува во ризични области

Ана Ололовска

Блинкен и Гебејеху во Најроби разговараа за регионалните прашања во Африка

А1он