ВИДЕО: Шоу на Нада Топчагиќ на роденденот на Златан Ибрахимовиќ

Од:

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ синоќа го прослави својот 40. роденден, во еден хотел во Милано, а специјалното изненадување беше една од најпопуларните фолк-пејачки на Балканот – Нада Топчагиќ.

Пејачката беше задолжена да ги забавува гостите, а меѓу другите ја изведе и нејзината песна „Јутро је“, која го придружува Ибрахимовиќ во неговата кариера. Златан оваа песна ја пее во соблекувалната во речиси секој клуб каде што играл, за што сведочат бројни видеа.

На социјалните мрежи се појавија серија снимки од роденденот, а на нив може да се видат и бројни славни фудбалери на прославата. Меѓу гостите e и фудбалерот на Манчестер jунајтед, Пол Погба, фотографиран со Топчагиќ, Марко Верати и други.

Би можело да ве интересира

Ибрахимовиќ: Го изгубив идентитетот во Барселона

Ибрахимовиќ го продолжи договорот со Милан

Ибрахимовиќ ќе остане во Милан

Ибрахимовиќ ќе го пропушти Емполи поради повреда на коленото

А1он

Папата Франциск и Ибрахимовиќ разменија книги

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ ќе го продолжи договорот со Милан до 2023 година

Ана Ололовска