(ВИДЕО) Шефицата ја дави вработенета поради користење пауза

Од:

Менаџерка на еден ресторан за брза храна во Портланд оудена е на условна казна од три години затвор поради физички напад на бремена колешка.

48 годишната Линда Виткерсон е прогласена за виновна за напад и давење на својата колешка. Судијата наложи да присуствува на часови за контрола на бесот, да плати 250 долари и да одработи 100 часа општествено корисна работа.

Видеото од безбедносната камера ја покажува расправијата во кујната од ресторанот помеѓу неа и Мери Хулет како прераснува во физичка пресметка кога менаџерката ја напаѓа работничката, ја фаќа за грло и почнува да ја дави.

Викткерсон во повеќе наврати се жалела од Хулет која поради бременоста повеќе пати заминувала на паузи во текот на работното време. Расправијата ескалирала кога Хулет во текот на паузата нарачала храна која не стигнала ниту до крајот на времето за пауза, по што менаџерката и забранила да руча, бидејќи тоа ќе го продолжело нејзиното време за одмор повеќе од предвиденото.

Би можело да ве интересира

Уапсени четворица за тепачка со нож и пиштол во тетовско

ВИДЕО: Тепачка меѓу Гробари за време на натпреварот со Дарушафак

Едно лице тешко повредено по расправија во Тетово

А1он

(ВИДЕО) Тепачка за крстот во Штип, попот смирува: „Дојди ајде, друг крст ќе ти дадам“

А1он

Тројца кавадарчани натепани од маж во кафеана, додека жена кршела чаши

А1он

Маж од Гостивар натепан поради долг од жител на Мала Речица

А1он