ВИДЕО: Шакира ја објави првата песна по раскинувањето: Фановите убедени дека хитот го посветила на Пике

Од:

Раскинувањето на Шакира и Пике и го уништи љубовниот живот на пејачката, но затоа и цветаат рози во нејзината музичка кариера.

Песната „Te Felicito“, која Шакира неодамна ја објави во дует со порториканскиот пејач Рауво Алехандро, со преку 100 милиони прегледи на YouTube, моментално е трета најпопуларна песна во светот.

Сепак, тоа не ги задоволи апетитите на пејачката, па во етерот има уште една соработка, првата официјална песна што ја објави по раскинувањето.

И исто како и во случајот со претходниот хит, „детективите“ на социјалните мрежи пронајдоа одредени делови од песната во текстот, кои се создадени за случајот Пике и наводната прељуба.

„Го работам само она што го сакам, бев долу, а сега сум горе. Станувам мудра, се ќе биде добро“, е дел од новата песна.

Би можело да ве интересира

Пике кажа што мисли за можното заминување на Меси од Барселона

Жарко Настоски

Шакира во костим за капење дизајниран по нејзина идеја

Ана Ололовска

Пике не гледа како Барса може да стане шампион

А1он

Серхио Рамос и Жерард Пике ќе станат Олимпијци

Ана Ололовска

Пике: Добро е што Реал нема ракометарски или хокеарски тим – и таму ќе се жалат

Пике критичен по успехот на Ваљадолид