ВИДЕО: „Санса Старк“ откри кој е виновникот за чашата кафе во сцена од Game of Thrones

Од:

Актерката Софи Тарнер, која стана позната по ликот на Санса Старк во серијата Game of Thrones, откри кој ја заборавил чашата со кафе во сцената со гозбата во Winterfell.

Иако прво ја обвинила Емилија Кларк, Софи сега смета дека виновник е всушност Кит Харингтон, кој го глуми ликот на Џон Сноу.

– Постојано слушам за таа чаша. Доби повеќе публицитет од скоро цела последна сезона. Чашата кафе се наоѓаше пред столот каде што седеше Кит. Најпрво ја обвинував Емилија. Кит е мрзелив и мислам дека тој ја заборавил, Тој е 100 отсто, рече Софи Тарнер.

Би можело да ве интересира

Game of Thrones со 32 „Еми“ номинации

Ана Ололовска

Австралиска мува го доби името по негативец од Game of Thrones

Ана Ололовска

Емилија Кларк ја одбила улогата во Fifty Shades of Grey поради голотијата

Ана Ололовска

Кој најмногу заработи од Game of Thrones?

Ана Ололовска

Нова серија со подобри првични оценки од Game of Thrones и Breaking Bad

Ана Ололовска

ВИДЕО: Неколку илјади Руси на стадион ја гледаа Game of Thrones

Татјана Ташкова