ВИДЕО: Самсунг со последната реклама се шегува на сметка на Епл и инфериорноста на Ајфонот

Од:

Компанијата Епл пред неколку дена во продажба го пушти долгоочекуваниот „Ајфон 10“, а тоа беше причина нивниот главен конкурент Самсунг да направи видео со шега на нивна сметка, нагласувајќи ја сопствената супериорност.

dobivaj vesti na viber

Во видото со наслов „Растење“ главна улога има лик кој што својот прв Ајфон го купува во 2007 година и со секој следен модел е се поразочаран, со оглед на тоа што неговата девојка користи Самсунг, кој има понапредни функции.

Пресвртната точка доаѓа кога го купува Ајфон 7, кој што нема џек за слушалки, па за негов следен телефон избира Самсунг.

Би можело да ве интересира

Помилуван директорот на Самсунг кој беше во затвор поради поткуп

Самсунг преговара за зголемување на цената на чиповите

Ана Ололовска

Бескрајно забавни фотографии со новиот Samsung Galaxy A53

А1он

Зара, Самсунг и Пејпал меѓу најновите компании што ги затворија бизнисите во Русија

Повеќе лица излегле од продавница во Амстердам каде вооружено лице држи заложници

А1он

Заложничка драма во продавница на Епл во Амстердам

А1он