ВИДЕО: Руска политичарка по бикини прави „ангел“ во снегот

Од:

Руската политичарка Ана Терешкова сакаше да ги поттикне своите сограѓани да се станат појаки, фрлајќи се полугола во снегот и правејќи „ангел“ во него. Нејзината постапка беше осудена, па Русите ја обвинија дека го засрамила нејзиниот град.

dobivaj vesti na viber

Терешкова е снимена како изведува „снежни ангели“ во бикини во Новосибирск, Русија на -20 степени.

„Ова е Сибир! Минус 20, каква убавина“, објави политичарката на својот Инстаграм профил. Таа со овој потег сакала да ги поттикне своите сограѓани да се „капат во снег“, бидејќи тоа е „најдобар начин да се зајакне“.

Но, нејзината постапка не наиде на одобрување кај нејзините сограѓани.

„Многу чудно сликање“, „Ваквите видеа воопшто не одговараат на вашиот статус на политичар“, се дел од коментарите.

Би можело да ве интересира

Македонецот Зоран Петровски победи во бугарскиот „Survivor“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Скапо го платив кафето со Венко, ме избркаа од работа: Лиде Лиде за популарната средба со Филипче

Ана Ололовска

Истражување: Луѓето кои се опседнати со славните имаат пониски когнитивни способности

Ана Ололовска

Совети за „брзо дневно зачистување“ дома

Ана Ололовска

Златните риби можат да насочуваат роботски возила кон копно

Ана Ололовска

Највозрасната жена на светот наполни 119 години

Ана Ололовска