ВИДЕО: Роналдо воодушеви со своето совршено тело на одморот во Грција

Од:

По напорната сезона, Кристијано Роналдо, заедно со девојката Георгина Родригез и децата, го поминува својот одмор во Грција.

Фудбалската ѕвезда е сместена во вилата Метони, која се наоѓа во луксузниот дел на Коста Наварино.

Според пишувањата на медиумите, Роналдо и неговата поубава половина за еден ден во оваа вила плаќаат 8.000 евра.

View this post on Instagram

Enjoy the view 🧜🏼‍♂️😉👌🏻

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Во меѓувреме, Роналдо објави фотографија на Инстаграм, на која го покажа своето совршено тело и многу брзо доби над 9,5 милиони лајкови.

Би можело да ве интересира

Почина тригодишната ќерка на глумецот Мигел Сервантес

Ана Ололовска

Доли Партон е горда на својот младешки изглед

Ана Ололовска

Почина актерот Роберт Форстер

Болт вмешан во масовна тепачка во ноќен клуб

Роберт де Ниро обвинет за полова дискриминација

Ана Ололовска

Џенифер Лопез се надева на Оскарот годинава

Ана Ололовска