ВИДЕО: Робот со ликот на Роналдо во Италија

Од:

Кристијано Роналдо остава печат на сите клубови во кои настапувал, но очигледно направил големо влијание во Италија, каде што му изградија челичен „робот“ со неговиот лик на карневалот во “Вијареџо”.

Во “Вијареџо” се оддржува еден од најголемите карневали во Европа, а секогаш привлекуваат туристи со детална изработка на реални ликови – лани тоа беше американскиот претседател Доналд Трамп, додека овојпат “ЦР7” беше во центарот на вниманието.

Иронично, карневалот е основан во 1873 година во знак на протест на локалните жители поради високите даноци, а една од работите кои го мотивираа Роналдо да се пресели од “Реал Мадрид” во “Јувентус” беа проблемите со шпанските даночници, за што тој прифати казна и двегодишна условна казна затвор.

Би можело да ве интересира

Медиумите не ги оставаат раат: Роналдо не е среќен со Џорџина, цели денови ги поминува во трошење пари

Предраг Петровиќ

Роналдо испишува историја

Џорџина направи скандал: сопругата на Роналдo мора да плати казна

Предраг Петровиќ

Роналдо се изнапромашува, па го заби првиот гол за Ал-Наср од пенал

Горан Наумовски

Се знае колку Роналдо ќе заработува секоја секунда, минута, ден

Ал-Наср веќе закажале лекарски прегледи за Роналдо!