ВИДЕО: Рекламата за „Ајфон 11“ собира негативен публицитет

Од:

Eпл е повторно цел на критики на интернет, овојпат поради новата реклама за „Ајфон 11“, односно поради тоа како таа почнува.

– Навистина ја мразам рекламата за „Ајфон 11“ што почнува со тој звук за будилник. Секојпат ми предизвикува „мини-инфаркт“ и пост-трауматскo стрес растројство, објави @bethanyellennx. Ова е само една од стотиците објави и коментари на Твитер, од луѓе што се револтирани од тоа што спотот почнува со таа мелодија што тие ја сметаат за непријатна.

– Зошто мора да почнува со таа ужасна мелодија за будилник. Душата ми се стресува, прокоментира Бен @WiggyAFC.

Некои одат дотаму што бараат рекламниот спот да биде забранет.

Би можело да ве интересира

Најавен првиот кружен паметен телефон

Ана Ололовска

Панасоник ги претстави новите ВР-очила

Ана Ололовска

Биометриското си-ви ќе открива работни навики за кои и кандидатот не е свесен

Ана Ололовска

Апликација што ја отстранува шминката од фотографија

Ана Ололовска

„Блумберг“: Епл работи на свој самостоен сателитски систем

Ана Ололовска

ВИДЕО: Прв комерцијален лет на електричен хидроавион

Ана Ололовска