ВИДЕО: Ред Сафари, нов сингл на Кирил Џајковски, дел од саундракот за филмот „Врба“

Од:

Синглот „Ред Сафари“ е дел од саундтракот за филмот „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски. Синглот и видео спотот излегуваат истовремено со успешната светската премиера на филмот на 14. Филмски фестивал во Рим. По филмовите „Прашина“ и „Сенки“, Џајковски повторно соработува со Манчевски со кого во минатото соработуваше и во проектот „Бастион“.

По успешната летна сезона, исполнета со настапи на повеќе фестивали, Кирил Џајковски се враќа на сцената со серија од нови музички изданија. Првото од нив, синглот „Ред Сафари“ е уште една соработка со пејачот и рапер Лион Д. Песната е експлозивна мешавина од реге и драменбејс и одлично ја доловува фуриозната атмосфера од живите настапи на Џајковски.

Би можело да ве интересира

Милчо Манчевски во жири со Изабел Ипер и Абел Ферара на Филмскиот фестивал во Кина

Ана Ололовска

И „Холивуд репортер“ со извонредна рецензија за „Врба“

Ана Ололовска

Величествен, трогателен и длабок – магазинот „Скрин интернешенал“ со одлична рецензија за „Врба“

Ана Ололовска

Нов спот на Кирил за „Врба“, филмот наскоро си оди од киносалите во Македонија

Ана Ололовска

„Врба“ во Естонија на Филмскиот фестивал „Црни ноќи“ во Талин

Ана Ололовска

Во Тајпеј редица за автограм од режисерот Милчо Манчевски

Ана Ололовска