ВИДЕО: Ракун се опил со греено вино во Ерфурт, Германија

Од:

Ракун, понесен од празничната атмосфера по германските панаѓури, бил забележан како се прикрадува меѓу куќичките за закуска и го допива грееното вино. Тоа се случило во Ерфурт, Германија.

Според полицијата, животното „претерало со виното“, оти било очигледно дека се тетерави и чудно се однесува на блиската железничка пруга.

Ова не е прв случај на пијанство на животно во Ерфурт. Полицијата лани прибра два пијани ежа кои „заседнале“ крај фрлено шише пунч.

Ракунот, инаку, бил усмртен, оти видот се смета за грабливец којшто ги напаѓа околните птици и змии.

Би можело да ве интересира

Гром уби четири горили од загрозен вид

Ана Ололовска

Брижит Бардо ќе помoгне мечето Теди кое живееше во стар кафез во Штип да отпатува од земјава

Мери Јордановска

Горило со „човечки“ прсти

Ана Ололовска

„Градинка за кучиња“ во Јужна Кореја

Ана Ололовска

Хуманитарен Новогодишен базар „Топли срца – ладни шепи“

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Ќе се испитува дали ВР-очилата за крави значат и поквалитетно млеко

Ана Ололовска