ВИДЕО: Путин се изнасмеа на изјавата на руски министер

Од:

Реакцијата на рускиот претседател Владимир Путин на „глупавата“ изјава на министерот за земјоделство Александар Ткачов стана хит на социјалните мрежи.

На состанокот на руски политичари во Вороњеж, Ткачов зборуваше за тоа дека Германија на годишно ниво извезува три милиони тони свинско месо.

– Годишно извезуваат три милиони свинско месо во Кина, Индонезија, Јапонија, истакна Ткачов, а Путин почна да се смее.

– Но, Индонезија е муслиманска земја, таму свинското не е дозволено, одговори рускиот претседател.

Министерот за земјоделство, помалку неверојатно, му одговори на Путин: А во што е разликата?, предизвикувајќи смеа во целата сала.

Тој всушност ги помешал Јужна Кореја и Индонезија.

Би можело да ве интересира

Путин: Ни се закануваат со леопарди, но ние ќе им донесеме нешто повеќе од тенкови

Предраг Петровиќ

Гаљамов: Руската економија е во колапс, а војната е изгубена

Џонсон: Путин ми се закануваше со проектил

Катерина Павлова-Николовска

Шолц: Ќе разговарам со Путин

Ана Ололовска

И Путин и Зеленски го одбележаа Денот на сеќавањето на Холокаустот

Ана Ололовска

Путин изрази жалење за милионите невини жртви – Евреи, убиени и мачени за време на холокаустот

А1он