ВИДЕО: Прв поглед на серијата „На терапија“

Од:

„Да знаат пациентите што све ми поминува низ глава, веројатно ниту еден не би се вратил кај мене никогаш“, е скокотливата реплика на Никола Ристановски и неговиот карактер Д-р Терзиев со која почнува долгоочекуваниот трејлер за новата македонска серија „На терапија“.

Двеминутниот трејлер дефинитивно зборува многу за четириесет и петте епизоди кои следуваат. Широкиот дијапазон на емоции, напнатоста и „заразната“ тензија без дилема ќе го разбудат секое чувство освен рамнодушноста.

Се чини дека во меланхоличната соба во која се одвиваат сесиите на Д-р Терзиев и неговите пациенти, најсветлата точка е неговата лава лампа, а најмирно пливаат рибите во аквариумот.

Низ кадрите може да се вкуси изведбата на низа комплексни карактери и уште покомплексни животни приказни.

Расплаканата Јелена Јованова во улогата на Милена ги соголува своите чувства и буквално и фигуративно.

Висар Вишка во улогата на Гент и Драгана Костадиновска во улогата на неговата сопруга Зана моќно ја доловуваат тензијата во нивниот брак и се слика и прилика на тоа дека после смеење доаѓа плачење.

Ангела Димитрова во улогата на тинејџерката и пливачка Ивана ги скока сите барања за дозволи. Тони Наумовски во улогата на војникот Владо плаче исто толку силно колку што провоцира. Во солзи е и Амернис Нокшиќи во улога на Ана Терзиева, сопругата на Д-р Терзиев.

А во сето тоа, единствениот глас на разумот е Бедија Беговска во улогата на психотерапевтот Д-р Вера Арсиќ.

„На терапија“ започнува со емитување на 18-ти септември на „ТВ Сител“.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Најпопуларна серија на Нетфликс-64 милиони луѓе ја гледаа новата сезона

Тајната е откриена: Како се прават звуците на чудовишта во серијата The Last of Us

Конкурсот за „ФИЛМАЈ 2023“ – фестивал на краток филм Куманово трае до 31 март годинава

Ана Ололовска

Поетскиот филм „Летна соната за мојот град“ во официјална селекција на интернационалниот „Поетски филмски фестивал ‒ Лос Анџелес“

Ана Ололовска

Филмот „Ѕверови“, добитник на 9 шпански Оскари на 51. ФЕСТ

ВИДЕО: Објавен датумот на премиерата на продолжението на La Casa de Papel