ВИДЕО: Постхумно објавена песна на шведскиот ди-џеј Авичи

Од:

На Јутјуб се појави нова песна на починатиот шведски ди-џеј Авичи, со наслов „SOS“, којашто е дел од постхумниот албум, најавен за 6 јуни годинава.

Песната е преслушана над 900.000 пати, а под видеото љубителите не престануваат да оставаат емотивни пораки за прерано починатиот музичар. Всушност, и самото видео е составено од коментари на обожаватели.

Вокалот е на Алое Блак, со кој Авичи соработуваше и во својот можеби најголем хит – „Wake Me Up“.

Ди-џејот лани си го одзеде својот живот во Оман.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Ролинг Стоунс“ со реиздание на албумот „Let It Bleed“

Ана Ололовска

„No Borders Orchestra“ вечер ќе настапи во Марибор

Тејлор Свифт ја освои главната награда на MTВ Видео музички награди

Ана Ололовска

Која од „Дисциплина кичме“ се разбуди од кома

Почнува фестивалот на електронска музика „Грин бич“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нова песна на Лозано – „Не те вадам од памет“

Ана Ололовска