ВИДЕО: Поразот на Ердоган во Истанбул се славеше со „Јутро је“ од Нада Топчагиќ

Од:

Приврзаниците на турската опозиција ја славеа победата на својоот кандидат на изборите во Истанбул со еден познат хит од овие простори.

На улиците на Истанбул се слушаше песната „Јутро је“ од Нада Топчагиќ.

На Твитер каде се појави оваа снимка е наведено дека станува збор за Босанци кои живеат во Истанбул.

Во чест на поразот над Ердоган, односно победата на Имамоглу, се играше и оро.

Би можело да ве интересира

Американскиот амбасадор во Турција повикан на разговор поради резолуцијата на Сенатот за геноцидот врз Ерменците

Давутоглу ја регистрираше Партијата на иднината

Анкара со остра реакција на американските антитурски санкции

Ана Ололовска

Телефонски разговор на Путин и Ердоган за билатералните односи и Сирија

Чавушоглу: Турција ќе реагира во случај на американски санкции

Ана Ололовска

Велика Британија и Турција ја забрзуваат работата на проектот за производство на авиони ловци

Ана Ололовска