ВИДЕО: Новинар на Си-Ен-Ен се избезуми од „блиска средба“ со скакулец

Од:

Репортер на американската телевизиска мрежа Си-ен-ен имаше непријатно искуство, кога непосредно пред да има вклучување во живо, на сакото му слета голем скакулец.

Ману Ражу требаше да се вклучи во програма, кога скакулецот почна да му лази по околувратникот, а новинарот во првите секунди воопшто не беше свесен за тоа, додека лежерно муабетеше со колегата.

Но, тој набрзо почувствува нешто на вратот и одлучи да провери со раката што е тоа, а неговата панична реакција ја „фати“ камерата.

Би можело да ве интересира

Дедо, татко и внук истепани во својот двор од шест насилници

А1он

Една група мигранти нападната од друга во близина на Куманово

А1он

Кривична пријава за маж од Македонска Каменица, се самозадоволувал пред жени на улица во Делчево

А1он

Физички пресметка меѓу дебрани и жители на село Голем Папрадник, Центар Жупа

Ана Ололовска

Притвор од 30 дена за жител на Дебреште

Ана Ололовска

Двајца мажи совладале напаѓач иако биле повредени од него со остар предмет

Ана Ололовска