ВИДЕО: Нова песна на Марио Арангеловски

Од:

Пред неколку дена, во свечената сала при Занаетчискиот дом во Куманово, младиот пејач Марио Арангеловски ја промовираше својата прва песна на српски јазик со видео запис.

Песната „Воли ме“ е дело на Иле Спасев и Саша Миниќ, а истата беше екранизирана од страна на екипата од познатата македонска продукција „Урбан рекордс“ на чело со Гордан и Били.

На промоцијата присуствуваа голем број на негови роднини, пријатели, соработници но и колеги, како што се Ивона Јовановиќ, Мартинијан Кириловски, Драгана Јовановска, Иван Ајнштајн, Кике Цветче, Тања Јовановска и многу други.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Слушнете ја макфестовската песна на Лара Иванова: Кога душата пее, збори, допира и кине во исто време

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Магнет“ е најновото музичко остварување на Антониа Гиговска

Ана Ололовска

ВИДЕО: Теа и Дупер снимија заедничка песна – „Не ми даваш сон“

Ана Ололовска

Со концерт на „Man in a Suit” почнува „Добра идеја фестивал 2021“

Ана Ололовска

Фестивалот „Добра идеја 2021“ во четири града

Ана Ололовска

Откажани фестивалите „Skopje sounds good“ и „Skopje calling“

Ана Ололовска