ВИДЕО: Нова песна на Лозано – „Не те вадам од памет“

Од:

На само еден ден пред неговиот голем концерт закажан за на 2-ри август на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид, Влатко Лозаноски – Лозано ја објави новата песна.

„Не те вадам од памет“ е насловот на летниот хит, а се разбира и овој пат како автори се потпишуваат тандемот Лазар Цветковски и Магдалена Цветковска.

За новата песна, Лозано сними и видеоспот на кој како режисер се потпишува Даниел Јовески. Спотот е снимен на неколку локации во земјава, а покрај Лозано во него главната улога ја има и една од најубавите девојки во Македонија, Мартина Михајловска.

– Ова е нешто ново и можеби поразлично од мене досега. Убеден сум дека ќе и се допадне на публиката и со нетрпение чекам да ја испеам на концертот на стадионот „Билјанини извори“, – вели Лозано во неговата куса изјава.

Би можело да ве интересира

Концерт на Дарко Рундек во Охрид идниот месец

Ана Ололовска

Премиера на видео записот на „Ај Кју“ за ремиксот „Колку добро те знам“

Ана Ололовска

„Last Expedition“ со нова верзија на „Шефе“ – за XXI век

Ана Ололовска

Годинешното издание на „Skopje Unplugged“ на 17 јули во винаријата Камник

Ана Ололовска

Ринго Стар го прослави својот 80. роденден со специјално шоу

Ана Ололовска

Жан Мишел Жар: Мориконе беше непресушен извор на инспирација

Ана Ололовска