ВИДЕО: Нов криминалистички документарец на Нетфликс

Од:

„Место на злосторство: Исчезнувањето во хотелот Сесил“ (Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel) е новата серија број 1 на Нетфликс.

Станува збор за документарец во четири дела, за исчезнувањето и смртта на 21-годишната канадска студентка Елиза Лам Хо Ји во 2013 година.

Сите четири епизоди на стрим-платформата се објавени завчера, а оценките на ИМДБ засега се движат меѓу 6,1 и 7,3 од 10.

Би можело да ве интересира

Акциите на „Нетфликс“ паднаа за 11 отсто

Ана Ололовска

„Нетфликс“ потпиша повеќегодишен договор со „Сони Пикчрс“

Ана Ололовска

Снимањето на серијата „Круна“ продолжува во јули

Ана Ололовска

Нетфликс со мерки против споделувањето лозинки

Ана Ололовска

Се дополнува актерската екипа на најскапиот филм на Нетфликс

Ана Ололовска

ВИДЕО: Прв трејлер за документарецот за Ноториус БИГ на Нетфликс

Ана Ололовска