ВИДЕО: Необичен облак снимен во Турција

Од:

Жителите на Бурса, Турција утрово беа изненадени од необичен розов облак кој се појави на изгрејсонце. Иако изгледа како да крие вонземско вселенско летало зад себе, всушност се работи за природен феномен, односно леќеста (лентикуларен) облак.

На социјалните мрежи брзо се појави снимка од овој облак со коментари дека наликува на НЛО.

„Многу интересно, исто како филмот Alien“, напиша еден корисник на Твитер.

Би можело да ве интересира

Чавушоглу: Затворањето на конзулатите на некои западни земји е намерен потег

Ана Ололовска

Група американски сенатори против продажба на Ф-16 на Турција додека не го одобри проширувањето на НАТО

Ана Ололовска

Пател: Конзулатот на САД во Истанбул останува отворен

Ана Ололовска

Турција ги обвини западните земји за „психолошка војна“

Горан Наумовски

Шведски министер: Го почитуваме договорот со Турција за НАТО, религијата не е дел од него

Ана Ололовска

Осум ракети паднаа во турска база во Ирак