ВИДЕО: Најмладата крионички замрзната личност сѐ уште чека науката да ја оживее

Од:

Нетфликс најави документарец за најмладата личност која била крионички замрзната. Се работи за двегодишното женско бебе Материн, познато и по прекарот Ејнц, коешто боледувало од рак на мозокот.

Таа беше замрзната пред пет години, а нејзиниот татко Сахаторн Наоваратпонг, инаку тајландски будист, сега открива како се чувствувале тогаш тој и неговата сопруга Нарерат… Сега нивната ќерка е практично мртва, чекајќи да се појави технологија што може да го оживее и излечи детето, а којашто сѐ уште не постои.

– Срцето ми се бунтуваше. Можеби имаше шанса и без ова. Тешко ми беше да ја донесам таа одлука, но истовремено и морав да се држам до таа замисла, вели таткото.

Така нараторот со право прашува – дали девојчето навистина повторно ќе живее? – Иднината ќе покаже.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Кратка хорор-приказна за една мачка

Ана Ололовска

Руско-бугарскиот сексолог Наталија Кобилкина се сели во Лондон

Ана Ололовска

Српски затвореници шиеја маски за Модната недела во Торино

Ана Ололовска

Светот денеска ја слави насмевката

Ана Ололовска

ВИДЕО: Кражба во живо на ТВ во Италија

Ана Ололовска

Преку Тик-ток предизвик му кажа дека е бремена, па го расплака

Ана Ололовска