ВИДЕО: Најголемиот водопад во затворен простор

Од:

Најголемиот водопад на затворено, во светот, се наоѓа во аеродромот „Чанги“ во Сингапур. Водопадот е висок 40 метри или од прилика колку една седумкатна зграда.

Дневно испумпува 500.000 литри дождовна вода, која е собрана на покривот на зградата Jewel.

Би можело да ве интересира

Научници и иноватори предлагаат радикални начини за „повторно замрзнување“ на Арктикот

Ана Ололовска

Виена е најпријатниот град за живеење во светот

Ана Ололовска

Уметнички проект „Арт парк“ во Загреб

Ана Ололовска

ВИДЕО: Делфините им приредија спектакл на туристите кај Валона

Ана Ололовска

Забрана за Мекдоналдс крај историски објект во Рим

Ана Ололовска

Пилот барал пари од патниците за гориво

Ана Ололовска