ВИДЕО: Music Man, нов сингл на Кирил Џајковски

Од:

Кирил Џајковски го објавува својот нов сингл „Music Man“, кој е претставен и со видео на неговите официјални интернет страници, а кој во официјална дистрибуција ќе се појави на 12-ти јули во издание на Филтер Лабел.

Повторно во соработка со пејачот Лајон Д, песната е мелодична комбинација од реге и џангл влијанија, промовирана во живо изминатиов период и одлично прифатена од публиката, за што сведочи и видеото од последниот настап на Кирил во Скопје.

Во петок, 12-ти јули, врвниот македонски уметник на електронската музика гостува со live настап на Д Фестивал во Дојран, каде што на главната бина ја предводи програмата за отворањето на Фестивалот.

За оваа прилика, покрај неговиот концертен бенд и вокалистот Лајон Д, со Џајковски на сцената ќе настапи и ТК Вондер, како специјален гостин на ова издание на кое ќе бидат изведени и нови песни од нивната долгогодишна соработка.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нова песна на Теа Трајковска – „Што би било“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тамара Тодевска – Најдобар интернационален артист на Кенга Маџик во Албанија

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Постхумниот албум на Леонард Коен на врвот на светските топ-листи

Ана Ололовска

Нова песна на „Ареа“ – „Те спомнувам“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Необична песна и уште понеобичен видеоспот на Наташа Малинкова

Ана Ололовска

Канје Вест ја најави својата прва опера

Татјана Ташкова