ВИДЕО: Москва повикува вампири во помош во борба против антиваксери

Од:

Соочен со зајакнувањето на движењето против вакцинирање, градот Москва прибегна кон реклами со вампири за да ја пренесе важноста на имунизацијата.

Здравствениот оддел на рускиот главен град оваа недела објави видео на Интернет во кое главен јунак е вампир, заедно со неговата ќерка.

Во видеото, вампирот го прашува лекарот дали неговата ќерка може да ја пие крвта на невакцинираната личност без ризик.

Лекарот, кој забележува дека можеби е добра идеја воопшто да не се пие крв, вели дека е особено опасно да се консумира хемоглобин од некој што не е вакциниран.

„Затоа некои родители се против вакцинирање, за да не спречат да ги гриземе нивните деца“, заклучува московскиот Дракула.

Видеото завршува со повик децата да бидат вакцинирани.

Би можело да ве интересира

На огласот на милијардерот Маезава се пријавиле над 20.000 кандидатки

Ана Ололовска

ВИДЕО: Американка двапати родила близнаци за една година

Ана Ололовска

Забраната на пластични ќеси ја истакна снаодливоста на Тајланѓаните

Ана Ололовска

Ќерка го тужела татко си оти ѝ удрил шлаканица, и изгубила

Ана Ололовска

Природен феномен: Невообичаено многу близнаци на едно место

Ана Ололовска

Пронајден можеби најголемиот цвет на светот

Ана Ололовска