ВИДЕО: Момче во Загреб се залета и со сета сила турна маскота на мечка, па заработи кривична пријава

Од:

Момче кое на католичката бадникова вечер на плоштадот Бан Јелачиќ во Загреб пред вџашените минувачи собори маскота на мечка во која бил 31-годишен човек е осомничено за особено дрско однесување, соопшти денеска полицијата.

Во изјавата се вели дека против него ќе биде поднесена пријава во Општинскиот прекршочен суд за особено дрско однесување опишано во Законот за прекршоци против јавниот ред и мир.

Полицијата соопшти дека 25-годишниот маж на 24 декември околу 23 часот намерно се залетал кон маскотата на мечка, со што предизвикал вознемиреност кај граѓаните и минувачите.

E moj Zagrebe, kaj se sve u tebi nakupilo. Pogledajte ovu budalu koja ruši maskotu polarnog medvjeda na trgu bana Jelačića ali karma ga je brzo stigla!

Posted by Purger on Недела, 29 декември 2019

Снимката од настанот, објавена на фејсбук-страницата „Пургер“, прикажува како младиот човек со сета сила се залетува кон маскотата и ја турка.

Не го спречиле ни апелите од собраните граѓани да не го прави тоа бидејќи околу маскотата биле собрани повеќе деца.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Шпанската полиција растури нелегална новогодишна забава која траела 40 часа

Разврат во британските ноќни клубови пред да стапат во сила новите мерки против коронавирусот

А1он

ВИДЕО: Неказнета остана журката во прилепски клуб, каде без маски и дистанца се пееше и пиеше

Кристијан Ландов

Нетфликс објави листа од 55 нови филмови и телевизиски емисии за месец март

А1он

ВИДЕО: Даде отказ во живо откако по грешка беше прогласена за добитник на џекпот

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Фатен на дело: Полициски пес краде играчки донирани за сиромашни деца

Татјана Ташкова