ВИДЕО: Министерка од Нов Зеланд доживеа незгода во живо

Од:

Министерката за општествен развој на Нов Зеланд, Кармел Сепулони имаше неочекуван прекин на видеоповикот преку кој таа имаше ТВ-интервју во живо.

Имено, Сепулони имаше интервју во живо, од дома, за „Радио Самоа“, а разговорот го прекина нејзиниот мал син, кој влезе во собата возбудено и весело мавтајќи со редок, чудно израснат морков…

Нов Зеланд сѐ уште е во карантин од четврти степен, каде што сите, освен вработените во виталните области, остануваат дома, додека училиштата низ целата земја се затворени.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Руска политичарка по бикини прави „ангел“ во снегот

А1он

Девојка која „се омажи“ за себе, сега се разведува

Ана Ололовска

Бабичка изгорела 2.900 евра поради страв од Ковид-19

Ана Ололовска

Музеј на пропаднати врски во Загреб

Ана Ололовска

Патник оставен од сопругата на автопат во Германија

Ана Ололовска

Истражување: Денешните деца ќе преживеат поголеми природни катастрофи во споредба со нивните дедовци

Ана Ололовска