ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Од:

Првата дама на САД, Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ.

– Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници.

Би можело да ве интересира

Папата Франциск предупреди на „вирусот“ на конзумеризмот во декември

Почнува божикниот пост

Ана Ололовска

ВИДЕО: Божиќната елка пристигна во Белата куќа

Татјана Ташкова

Срамота, повеќе личи на Штрумфета отколку на Меланија

Ана Ололовска

Првата дама на САД ја копира Леди Ди, случајност или моден трик

Татјана Ташкова

Шекеринска во САД на средби во Пентагон и Белата куќа