ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Од:

Првата дама на САД, Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ.

– Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници.

Би можело да ве интересира

Србите во Албанија бараат училишта на мајчин јазик во Скадар и 7 јануари државен празник

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Спасовски: Божиќ е празник на храбри одлуки

А1он

Спасовски и Мицкоски на литургија по повод Божик во Соборниот храм

Предраг Петровиќ

Пендаровски со честитки до православните верници по повод Божик

Предраг Петровиќ

Божиќно послание на г.г. Стефан: Денес сè помалку има човечност, а сè повеќе нетрпеливост и неразбирање меѓу луѓето и народите

Предраг Петровиќ

Честитка од претседателот Пендаровски по повод христијанскиот празник Христовото раѓање – Божик

Ана Ололовска