ВИДЕО: Мел Гибсон му салутираше на Трамп

Од:

Холивудскиот глумец Мел Гибсон е забележан како му упатува војнички поздрав на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп.

Тие беа само дел од познатите личности на УФЦ-264 натпреварот во боречки вештини меѓу Дастин Поаје и Конор Мекгрегор. На мечот се забележани и поп-пејачот Џастин Бибер, глумицата Меган Фокс и сценскиот комичар Дејв Чапел.

Пристигнувањето на Трамп на арената беше пречекано и од навивања и од крици на негодувања, додека минуваше низ толпата.

Инаку, Поаје победи на крајот од првата рунда, откако Мекгрегор си ја повреди ногата.

Би можело да ве интересира

Вашингтон подготвен за протести на приврзаници на Трамп

А1он

Вудворд – Коста: На Трамп во последните денови му биле одземени овластувања за нуклеарни и воени напади

Ана Ололовска

Трамп: Бајден направи најглупав потег во историјата на САД

Ана Ололовска

Тужба против Трамп поради поттикнување напад на Конгресот

Ана Ололовска

Трамп со ново обвинување до Бајден: Повлекувањето од Кабул е најголемото американско понижување во меѓународната политика

Ана Ололовска

Трамп: Бајден да им се извини на Американците за Авганистан

Ана Ололовска