ВИДЕО: Меган Трејнор ја преработи легендарната „I’ll Be There For You“

Од:

Американската пејачка Меган Трејнор објави преработка на „I’ll Be There For You“ – евергринот од воведната шпица на ТВ-серијата „Пријатели“.

Новата верзија на песната е во чест на 25-годишнината од прикажувањето на првата епизода од серијата што годините потоа стана светски хит.

Идејата била на продукциската куќа Ворнер брос, од каде што ја ангажирале поп-пејачката, која, пак, како што открива за списанието „Ролинг стоун“, и самата е огромен љубител на „Пријатели“.

Би можело да ве интересира

Џенифер Лопез се надева на Оскарот годинава

Ана Ололовска

Де Ниро жали за еден заеднички филм со Пачино

Ана Ололовска

Ворнер брос: „Џокерот“ не е херој

Ана Ололовска

Доделени „Еми” наградите за 2019 година

Ана Ололовска

„Гардијан“: „Сопранови“ е најдобра ТВ серија на 21. век

Ана Ололовска

„Парамаунт“ подготвува преработка на филмот „Без лице“

Ана Ололовска