ВИДЕО: Мараја Кери по 19. пат на врвот на „Билборд хот 100″

Од:

Мараја Кери со својата песна „All I Want For Christmas is You” стигна на самиот врв на „Билборд хот 100″ листата, 25 години по објавувањето.

– Успеавме!, напиша пејачката по повод освојувањето на првото место на оваа безвременска листа.

Песната е објавена во 1994 година, а од 2000 година почна да се приближува кон врвот на листата. На популарноста посебно влијаеше тоа што во 2003 година беше употребена во филмот „Всушност, љубов“ (Love, Actually).

На Мараја Кери ова ѝ е 19. пат со нејзина песна да биде на првото место на „Билборд хот 100“ листа. Рекордот, во таа смисла, го имаат „Битлси“ кои имаат вкупно 20 број еден синглови.

Би можело да ве интересира

„Дивље јагоде“ со новиот албум на медиумска промоција во Скопје

Ана Ололовска

Метју Витакер – слепото момче кое е виртуоз на пијано

А1он

ВИДЕО: Холограмскиот настап на Витни Хјустон ги изненади сите

А1он

Лана дел Реј ја откажа својата турнеја

А1он

Џастин Бибер објавува нов албум, прв по пет години пауза

Ана Ололовска

ВИДЕО: Лозано заминува на голема американско-канадска турнеја

А1он