(ВИДЕО) Мајли Сајрус: Не си „играјте“ со мојата слобода

Од:

Мајли Сајрус се огласи на Твитер по инцидентот во Барселона кога непознат маж ја повлече кон себе со намера да ја бакне, додека таа одеше кон својот автомобил со својот сопруг Лијам Хемсворт.

Сајрус сподели и снимка од случката, каде што се гледа како непристојниот „обожавател“ ја фаќа пејачката за коса и ја влече кон себе. Притоа, таа нагласи дека „никој не може да ја допира без нејзина согласност“, додавајќи хаштаг #DontFuckWithMyFreedom („Не се за……те со мојата слобода“).

Некои од следачите ѝ приговорија дека „тоа е очекувано кога се облекува секси“, на што таа повторно нагласи – „Не се зафркавајте со мојата слобода“ и додаде уште еден хаштаг #stillnotaskingforit („сè уште не прашувам за дозвола“).

Во знак на револт кон оној што посегнал кон неа, но и оние што го оправдуваат тоа, Сајрус објави и слика без градник.

Би можело да ве интересира

Раскинаа Кејти Холмс и Џејми Фокс

Ана Ололовска

Бритни Спирс повторно предизвикува гневни коментари на интернет

Ана Ололовска

Поранешниот маж на Ејми Вајнхаус преку тужба бара милион фунти

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бијонсе фотошопирана на плакатот за „Кралот лав“

Ана Ололовска

Феј Данавеј ѝ удри шлаканица на колешка

Ана Ололовска

Ќерката на Берни Еклстон по вторпат ќе стапи в брак

Ана Ололовска