ВИДЕО: Литванците со невообичаена елка ги воодушевија патниците на аеродромот

Од:

Во надеж дека ќе им го олеснат транзитот на патниците низ својот аеродром, Литванците дошле до една необична идеја.

Тие ја накитиле елката со предмети кои се забранети да се носат во рачниот багаж, така што секој кој влегува во авионот, ќе мора да види турпии, ножеви, ножички и останати несакани предмети како „лампиони“.

Патниците се воодушевени, а и вработените на аеродромот од оваа елка.

Би можело да ве интересира

На огласот на милијардерот Маезава се пријавиле над 20.000 кандидатки

Ана Ололовска

ВИДЕО: Американка двапати родила близнаци за една година

Ана Ололовска

Забраната на пластични ќеси ја истакна снаодливоста на Тајланѓаните

Ана Ололовска

Ќерка го тужела татко си оти ѝ удрил шлаканица, и изгубила

Ана Ололовска

Природен феномен: Невообичаено многу близнаци на едно место

Ана Ололовска

Пронајден можеби најголемиот цвет на светот

Ана Ололовска