ВИДЕО: Лара Иванова како Алиса во земјата на чудата

Од:

Овој викенд под ведро небо се одржа 35. Издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“, каде свое учество зеде младата пејачка Лара Иванова со темата „За нас“.

Изведбата на песната беше поздравена со огромни овации, по што наградата за најдобар аранжман и токму за оваа композиција припадна во рацете на продуценот Иле Спасев.

За текстот на баладата се погрижи Робин Зимбаков.

Додека траеше самата манифестација, видео записот за „За нас“ доживеа своја премиера уште истата вечер, каде магијата на приказната ја заокружи режисерот Огнен Шапковски.

Инаку, ова е нејзино второ појавување на сцената на „Макфест“, по минатогодишното учество каде се претстави со композицијата „Кој те учи така“. Музиката и аранжманот повторно беа дело на Иле Спасев, додека за текстот се погрижи Филип Цветков.

Би можело да ве интересира

Во Скопје почна музичкиот фестивал „Андерфест“

Ана Ололовска

Почнува второто издание на музичкиот фестивал „Андерфест“

Ана Ололовска

Нова песна на Наде Талевска Спасовска – „Оваа љубов“

Ана Ололовска

Пепа Димитрова го промовираше спотот за „Студени очи“

Ана Ололовска

Борис Цветановски преку „Ris Flower“ ќе се претстави пред светската музичка сцена

Ана Ололовска

Следните три дена три музички настани во организација на „Авалон“

Ана Ололовска