ВИДЕО: Корејците ја пеат „Молитва“ на чист српски јазик

Од:

Феноменалната изведба на „Молитва“ на корејскиот натпревар за пеење „Фантом пејач“ ја виде и Марија Шерифовиќ, која не можеше да го сокрие своето воодушевување.

Како што нагласи во објавата, поради нејзините права за изведба, таа не беше во можност да објави снимка од нивниот настап на нејзиниот Инстаграм, но затоа им упати прекрасна порака до талентираните Корејци.

„Почитувани колеги, од се срце ви честитам. Ова е најдобрата верзија на „Молитва“ што некогаш сум ја чула. Ви посакувам сè најдобро во вашата кариера и натпреварот. И се гледаме наскоро“, напиша Марија.

Покрај тоа, Шерифовиќ испратила и приватна порака до еден од пејачите, а тој со неверување ја објавил на својот Инстаграм.

Во пораката, Марија исто така кажува дека е воодушевена од нивниот настап, а младиот пејач од возбуда не знаел како да реагира, па напишал: „О, Боже мој“.

Би можело да ве интересира

Почина басистот на „Зи-зи топ“, Дасти Хил

Ана Ололовска

Тејлор Свифт најплатена музичарка за 2020 година

Ана Ололовска

Десетгодишнината од смртта на Ејми Вајнхаус одбележана со документарец

Ана Ололовска

Ерик Клептон нема да свири на концерти на кои условот за влез е вакцинација

Жарко Настоски

„Фу Фајтерс“ го одложи својот концерт поради заразен со коронавирус

Ана Ололовска

Почина легендарниот ерменски музичар Џиван Гаспарјан, во чии настапи уживаше и скопската публика

Жарко Настоски