ВИДЕО: Колинда Грабар-Китаровиќ запеа на интервју

Од:

Хрватската претседателка во интервју на Хрватското католичко радио ја запеа својата најдрага духовна песна.

По освртот на темите за реконструкцијата на хрватската Влада, образованието, Црквата и политичките состојби во земјата, Грабар-Китаровиќ се префрли и на полесните теми.

Имено, таа откри дека нејзината омилена верска песна е „Христос на брегот”, по што отпеа дел од стиховите.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Грабар-Китаровиќ: Путин би избрал да умре, но нема да признае пораз

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Колинда сега и глуми претседателка, дебитираше како актерка во хрватска теленовела

Жарко Настоски

Колинда Грабар-Котаровиќ направи операција на ‘рбетот, ја чека долго закрепнување

Жарко Настоски

Колинда Грабар-Китаровиќ за последен пат како хрватски претседател во посета на Словенија

(ВИДЕО) Колинда по поразот со солзи во очите: Останувам во Хрватска, но сега одам на одмор

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Две момчиња „умираа“ од смеење додека Колинда навиваше и повикуваше „во бој против Србите“

Ана Ололовска