ВИДЕО: Класичниот Астон Мартин во новото продолжение на Џејмс Бонд

Од:

На видео снимката што протече од снимањето на 25 филм за тајниот агент 007, откриен е уште еден автомобил што ќе го видиме во ова достигнување.

Снимката која ја објави MI6 HQ е од сетот на филмот кој се снима во Норвешка, а љубителите на автомобили го препознаа класичниот Aston Martin Vantage од 1977-1989 година.

Последен пат овој модел во филмовите за Џејмс Бонд го возеше Тимоти Далтон во 1987 година.

Би можело да ве интересира

Фолксваген ја одложи одлуката за изградба на фабрика во Турција

Ана Ололовска

„Фолксваген” со свој погон за батерии за електромобили

Ана Ололовска

Анализа на Форд: Речиси половина Американци уверени дека на електричните автомобили им е потребен бензин

Ана Ололовска

Европски производители на автомобили: Брегзит без договор би имал катастрофални последици

Ана Ололовска

Намалена побарувачката за патнички возила во ЕУ

Ана Ололовска

Визијата станува реалност – Светска премиера на Volkswagen ID.3

Ана Ололовска