(ВИДЕО) Јелена Томашевиќ воодушеви со Бочели: Заедно ја изведоа Vivo Per Lei во Абу Даби

Од:

Јелена Томашевиќ гостуваше на концертот на Андреа Бочели во Абу Даби. Во придружба на Симфонискиот оркестар на РТС, двајцата заедно ја изведоа познатата песна „Vivo Per Lei“.

Публиката ги награди уметниците со овации.

Како што јави Танјуг, тие настапија пред 20.000 посетители во преполната „Етихад Арена“, каде просечната цена на билетот била околу 500 долари.

По дуетот со Бочели, Јелена Томашевиќ сама ја отпеа песната „I Will Always Love You“, најпозната по изведбата на Витни Хјустон и доби голем аплауз од публиката во Абу Даби.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Селин Дион ги откажа сите концерти: Пејачката откри дека е тешко болна

Ана Ололовска

Почина Ајрин Кара, пејачката на хитовите од „Flashdance“, „What A Feeling“ и „Fame“

Ана Ололовска

Почина легендарниот музичар Џери Ли Луис

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Спикерка на српска телевизија ја прочита веста за смртта на Кулио, па направи гаф на кој сите се смеат

Ана Ололовска

Почина познатиот рапер Кулио

Горан Наумовски

Албумот „Најголеми хитови на Квин“ постави нов рекорд на продажба во Велика Британија

Горан Наумовски