(ВИДЕО) Јелена му запеа на Новак Ѓоковиќ: „Откако се заљубив во тебе“

Од:

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ беше симболично пречекан во Белград пред ресторанот „Новак“ во Нов Белград, а го поздравија неговите фанови, по освојувањето на Австралија опен.

Ноле по десетти пат го освои Мелбурн и ја освои 22. Грен слем титула, па таа мораше да се прослави и одбележи и со неговото семејство.

Новак ги воодушеви сите кога ја испеа песната „Поздрави је поздрави“ на Мирослав Илиќ.

А потоа и запеа и на неговата сопруга.

„Ах, каде си Јелена, да ми го смириш срцето“, пееше Новак гледајќи кон Јелена.

Колку е горда покажа и неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ, кога го зеде микрофонот во раце и запеа.

„Мики мики мој“ беше нејзиниот прв избор на песна, а потоа следуваше посебна посвета за Новак.

Би можело да ве интересира

Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на Ролан Гарос

Горан Наумовски

Ролан Гарос се огласи за пораката на Ѓоковиќ за Косово

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Новак веднаш скокна да му помогне на момче на кое од топлото време му се слоши

Горан Наумовски

На тренингот на Ѓоковиќ во Париз присуствуваа повеќе од 5.000 луѓе

Ѓоковиќ го затвори клубот и го врати тенискиот центар во Белград

САД го укина условот за вакцинација, Ѓоковиќ може да игра на УС Опен