ВИДЕО: Јапонски грамофон со тркалезен екран на себе

Од:

Јапонски технолошки дизајнери изработија уред којшто изгледа како грамофон, работи на сличен начин и служи, пред сè, да го подобри нашето расположение.

Новиот изум, инаку изработен од дрво, може истовремено да емитува музика, да прикажува смирувачки куси видеа и да испушта пријатни мириси.

Се работи за брендот „Мулти сензори дивајс екс-ви-џи-01“ (Multi Sensory Device XVG-01).

Уредот ќе биде по првпат претставен на Азиската изложба за корисна електроника, којашто денеска и утре ќе се одржи во Шангај, Кина. Во продажба ќе биде достапен кон крајот на оваа или почетокот на следната година.

Би можело да ве интересира

Тесла камион снимен без возач на автопат

Ана Ололовска

ВИДЕО: Вокменот слави 40-ти роденден

Ана Ололовска

Роботи кои ќе им помагаат на лица со попреченост

Ана Ололовска

ВИДЕО: Новата Нокиа ќе чини 112 долари

Ана Ололовска

Тај Брејди: Вештачката интелигенција нема да ги замени луѓето

Ана Ололовска

Лаптоп полн со најопасните вируси продаден за над 1,3 милиони долари

Ана Ололовска