ВИДЕО: Јана Бурческа пред настапот на Евровизија обелодени дека е бремена

Од:

Македонската претставничка на Евровизија, Јана Бурческа преку видео-претставувањето пред нејзиниот настап соопшти на Евровизиската публика дека е бремена.

dobivaj vesti na viber

Јана настапуваше трета на сцената во Киев вечерва со песната „Dance Alone“, а како изненадување соопшти дека е бремена, вест која што ја чуваше во тајност се до вечерва.

Во продолжение погледнете го целиот вечерашен настап на Јана:

Би можело да ве интересира

Евровизија 2023 нема да се одржи во Украина, Велика Британија може да биде домаќин

А1он

„Калуш оркестар“ го продадоа евровизискиот трофеј за да соберат пари за украинската армија

Ана Ололовска

Нов скандал за мамење на Евровизија, Романија тврди: Не и дадовме 12 поени на Украина!

Ана Ололовска

Реакција на Русија за победа на Украина на Евросонг

Катерина Павлова-Николовска

НАТО: Победата на Украина на Евросонг ја покажува поддршката што ја има земјата

Катерина Павлова-Николовска

Италијанската полиција спречила напади на проруски хакери за време на Евросонг