ВИДЕО: Ја запроси за време на натпревар, но таа му удри шлаканица

Од:

Ако луѓето до сега не го сфатиле тоа – спортските натпревари не се добри места за запросување. Особено не кога сето тоа ќе испадне дека е несолена шега.

Романтика, паѓање во клише и „клекнување“ на спортски натпревари…

Можеби секогаш ќе го има тоа чувство „уште едно по ред“. Најновото видео е најдобар показател зошто оваа практика треба да се напушти.

Бејзбол натпреварот помеѓу Торонто Блу ​​Џејс и Бостон Ред Сокс стана светска сензација поради тоа што се случи на трибините.

Имено, еден дечко мислел дека е одлична идеја да запроси девојка на трибините (најверојатно затоа што сакал да биде пред камерите) и додека девојката се враќала на трибината, тој застанал пред неа и клекнал.

Следеше познатото прашање „Ќе се омажиш ли за мене?“. Наместо „да“ што го очекуваше, доби шлаканица.

Да, вистинска шлаканица. Девојката не можеше подобро да покаже колку не ѝ се допаѓа моментот кој засекогаш ќе го памети дека е во паузата меѓу реклами и бејзбол натпревар. Сепак, таа можеби ќе го надминела тоа доколку младиот човек не извадел пластичен прстен кој всушност е играчка.

Таа му удри шлаканица, а тоа ги шокираше сите на трибините. Мислеше дека дојде моментот што го чекаше и сето тоа беше само една несолена шега.

Не и се допаднало недостатокот на креативност, оригиналност, па решила тоа директно да му го покаже.

Би можело да ве интересира

Момче од Бања Лука стана хит поради „костумот“ за матурската забава

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Неверојатно: Ја слушала навигацијата и со автомобилот паднала во море

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Српска водителка: „Србија е двојно помала, можеби дури и повеќе од двојно помала од Америка“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Човек отвори контејнер, а од него излезе мечка: Се уплашија еден со друг, па почнаа да бегаат

Ана Ололовска

ВИДЕО: Работник го поправаше крилото со селотејп пред да полета авионот, патниците збунето го гледаа

Ана Ололовска

Автомобил слета на првиот кат од куќата и за малку ќе завршеше во спалната соба: Како успеа да го направи ова?

Предраг Петровиќ