ВИДЕО: Индиец уапсен зашто сакал неговото милениче „да лета“ со балон

Од:

Индиската полиција уапси „јутјубер“ затоа што му врзал балони со хелиум на своето домашно милениче, за тоа „да лета“.

Гаурав Шарма (32) снимил видео на коешто се гледа како неговото куче е врзано за балоните. Неколку секунди подоцна, некој го прифати кучето на балконот на вториот кат од зградата. Полицијата соопшти дека го уапсила Шарма по жалба против него од организацијата за заштита на животните – „Луѓе за животните“. Шарма вели дека ги почитувал сите безбедносни мерки. Видеото е избришано по негативните реакции.

На видеото можеа да се слушнат и овации поради „спасувањето“ на кучето.

Подоцна, Шарма се извини, објаснуваќи како ги презел „сите безбедносни мерки“ додека го снимал видеото со кучето Долар. Тој вели дека бил под влијание на други јутјубери кои прават слични акробации.

Момчето ги замоли следачите да не градат ставови за него врз основа на ова видео.

Тој исто така вели дека е обожавател на миленичиња и дека го сака кучето како свое дете.

Би можело да ве интересира

Како кучето да се заштити од жештините?

Ана Ололовска

Бразилски поштар пријател на животните

Ана Ололовска

Дузина слонови ќе летаат од Англија до дивините на Кенија

Ана Ололовска

По 3.000 години, тасмански ѓавол се роди во континентална Австралија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Мачка скокна од петти кат за да се спаси од пожар, доскокот за највисока оценка

Жарко Настоски

Спасен кит-младенче кој заталкал во Темза во Лондон

Ана Ололовска