ВИДЕО: Импресивна глетка од птичjа перспектива на Шаолин Кунг Фу перформанс

Од:

Шаолин Кунг Фу е традиционална кинеска боречка уметност.

Погледнете го нивниот импресивен настап снимен од птичjа перспектива.

Earth From Space" Kung Fu from above

😮😮😮

Posted by BBC One on Четврток, 06 февруари 2020

Се работи за боречка вештина од шестиот век од нашата ера, а се верува дека потекнува од манастирите на подрачјето Шаоши.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Мјузик Фингерс” – уред којшто го претвора телото во ритмички инструмент

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Еволуцијата на танцот“ надмина 21 милион прегледи на Фејсбук

Ана Ололовска

Швајцарската епископија бара нов истерувач на ѓаволи

Ана Ололовска

Кинез истрчал маратон во дневната соба

Ана Ололовска

ВИДЕО: Зошто не смее да се вози по поплавена улица?

Ана Ололовска

Високи казни за берење кокичиња на турската планина Спил

Ана Ололовска